Przestrzeń Żłobka

to 2 sale o łączniej powierzchni ok 90m^2 z dostępem do toalety. Łazienka została zaprojektowana i wyposażona w armaturę i meble ergonomiczne dla dzieci. Powierzchnia wykończona jest w wysokim standardzie. Na podłogach położono jasne panele, większość ścian pomalowanych jest na biało, w każdym pomieszczeniu dla kontrastu jedna ściana jest pomalowana na pastelowy kolor, sufity podwieszane wykonane są z płyt o podwyższonych parametrach akustycznych, oświetlenie LED.

 

Wyposażenie wnętrza, ergonomia i wykorzystane materiały.

Sale zostały wyposażone w meble dostosowane do wzrostu dzieci i ich możliwości motorycznych. Mateiriały i zabawki są wykonane z najwyższej jakości materiałów naturalnych. Na sali zdecydowanie przeważa drewno. Wszystkie materiały/zabawki są ułożone na wysokości dostępnej dla dzieci. Brak ograniczeń zachęca najmłodszych do korzystania z dostępnych pomocy.

Podczas zwiedzania sali Państwa uwagę przykują niskie aneksy kuchenne, wyposażone w zlewozmywak i blat roboczy. Ten niebywale uroczy element sali zapewania dzieciom stały dostęp do bieżącej wody. Łatwość i duża dostępność do wody jest niebywale ważna w procesie uczenia samodzielności w sprzątaniu. Dzięki temu rozwiązaniu dzieci samodzilnie uczą się mycia naczyn po obiedzie, z chęcią myją ręce i pędzelki po malowaniu farbami. Na blacie roboczym przygotowują śniadanie podwieczorek, a w ciągu dnia myją i kroją owoce.

Czystość i wymiana materiałów.

Sale sprzątane są codziennie kilka razy, podczas pracy dzieci oraz po opuszczeniu przez nie żłobka. Materiały nie są wymieniane w ciągu roku. Nie ma takiej potrzeby bo zostały skompletowane tak aby zaspokajać potrzeby rozwojowe dzieci. Nie ma ich za dużo ani za mało. Rolą nauczycieli jest uzupełnianie wykorzystanych elementów zabawek czy materiałów, tak aby każdego dnia dziecko miało kompletnie wyposażoną salę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy eko

Zastosowanych jest kilka ekologicznych rozwiązań:

  • Zamontowany został mieszacz wody celem zoptymalizowania zużycia gazu niezbędnego do podgrzania ciepłej wody użytkowej.
  • Zaawansowane sterowanie centralą wentylacyjną umożliwiające zoptymalizowane zużycie energii elektrycznej.
  • Centrala wentylacyjna wyposażona w filtry HEPA odpowiedzialne za oczyszczanie powietrza.
  • Zastosowanie ekologicznych farb z atestem dla dzieci.
  • Zastosowanie ekologicznych materiałów wykończeniowych m.in. panele podłogowe z certyfikatem FSC.
  • Wyposażenie obiektu w meble i zabawki wykonane z drewna.
  • Oświetlenie LED minimalizujące zużycie energii elektrycznej.
  • Duża ilość roślinności w szatni, gabinetach i salach dla dzieci.